Ušká plné príbehov – Deň detí pre MŠ v Košiciach

Vzhľadom na epidemiologickú situáciu na Slovensku súvisiacu s ochorením COVID-19 sa v roku 2020 čítanie v materských školách na Deň detí neuskutoční. Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na stretnutie v priaznivejšom období.

Pri príležitosti Dňa detí sme 31. 5. 2019 už po štvrtýkrát čítaliv materských školách rozprávky. A spolu s nami herci, speváci, moderátori a ďalšie osobnosti kultúrneho a spoločenského života. Cieľom projektu je rozvoj predčitateľskej gramotnosti a zážitkového čítania.

V roku 2019 sme sa rozhodli projekt rozšíriť o kúsok za hranice mesta Košice. Do projektu sa mohli zapojiť materské školy z Košíc a z okresu Košice – okolie.

Účasť v projekte je pre škôlky bezplatná a škôlka získava okrem zážitku aj ďalší darček – knižku.

Ďakujeme všetkým „Úleťákom“, čítajúcim hosťom, materským školám a všetkým našim partnerom a sponzorom, vďaka ktorým môžeme pripraviť škôlkárom takýto čitateľský darček. Všetci hostia a dobrovoľníci sa zúčastňujú projektu bez nároku na odmenu.

Ak vás zaujal tento projekt a radi by ste nám pomohli s prípravou a realizáciou jeho ďalšieho ročníka, prosím, kontaktujte nás prostredníctvom mailu či telefonátu. Tešíme sa na spoluprácu!